Data dodania:     Temat aktualności:

18

sierpnia

Dnia 2 i 3 lipca w Warszawie odbyło się szkolenie AIREX® BeBalanced! ® Functional Training. Kurs prowadził Frank Thömmes, certyfikowany instruktor z Niemiec.  Kurs przeznaczony był dla fizjoterapeutów i  instruktorów Fitnessu. Szkolenie łączyło teorię i praktykę. W części teoretycznej szczegółowo została omówiona teoria dotycząca m.in. zdolności koordynacyjnych, budowy i funkcji układu kontroli sensomotorycznej oraz metodyka treningu sensomotorycznego. Część praktyczna obejmowała cztery moduły: 1. Trening podstawowy 2. Stabilizacja kręgosłupa 3. Trening funkcjonalny 4. Trening zaawansowany.

Drugiego dnia odbyły się warsztaty ćwiczeniowe, na których dopasowywano ćwiczenia do odpowiednich dyscyplin sportowych i pacjentów po urazach.

Do ćwiczeń wykorzystywano poduszki AIREX® o innowacyjnej strukturze zamkniętych komórek pianki. Podczas stania poduszka delikatnie odkształca się w zależności od ciężaru ciała – ciągłe wytrącanie z równowagi wymusza napięcie głębokich mięśni stabilizujących kręgosłup.  Systematyczne wykonywanie ćwiczeń na poduszkach AIREX®  poprawia postawę ciała, propriorecepcję, koordynację oraz czas reakcji.

Poduszki AIREX® dają tak wiele różnych możliwości ćwiczeń, zarówno w sporcie wyczynowym jak i fizjoterapii, że szkolenie stało się inspiracją do dalszego rozwoju uczestników.




Copyright © Meden-Inmed Sp. z o. o.